Tanzania

4 Aug

tanzania flagsNi nchi nzuri iliyobarikiwa kwa vito vya thamani. tuikumbuke kuiombea nchi yetu kipenzi  Tanzania

Advertisements

One Response to “Tanzania”

  1. Thomas August 5, 2009 at 4:11 am #

    kila siku iendayo kwa Mungu. Tuikumbuke nchi yetu katika maombi, tukiombea uchumi wetu, viongozi ,na mambo mengi yanoyoihusu nchi yetu. MUNGU IBARIKI TANZANIA

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: